Framträdanden

2019

Januari | Februari | Mars | April | Maj | Juni | Juli | Augusti | September | Oktober | November | December

JANUARI
12
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Halmstad 15.00
14-25
Skepp Ohoj. Turné för Speldags i Göteborg med Carita Jonsson
26
Solospelning för Norrlands Gille 21.00
27
Hälsa dem därhemma med Alla tiders ensemble, Åmål 16.00
FEBRUARI
10
Med Christer Ågren på Esperantoscenen/Teater Uno 15.00
13
Solospelning för PRO Tuve 11.00
13
Stand up i Klippan 20.00
21
Stand up Skrubben Göteborg 20.00
26-28
Om jag hade vingar med Alla tiders ensemble, lunchteater Stadsteatern
MARS
1-2
Om jag hade vingar med Alla tiders ensemble, lunchteater Stadsteatern
4
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Mariestad 19.00
5
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Stockholm 13.00
12
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Linköping 18.00
19
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Hallstahammar 18.00
20
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Västerås 18.00
28
Solokonsert PRO Lergöken, Västra Frölunda 11.00
30
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Nybro Folkets hus 18.00
APRIL
2
Solokonsert PRO Gamlestaden 10.30
3
Hälsa dem därhemma med Alla tiders ensemble, Lidköping 19.00
5
Hälsa dem därhemma med Alla tiders ensemble, Essunga 18.00
9
Klubb Akka 19.00
11
Solokonsert Visions seniorer 11.00
15
Solokonsert Verket 12.00
24
Solokonsert Gamlestadsflickorna 18.00
25
Solokonsert Fågelbergskyrkan 13.00
29
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Nyköping 18.00
MAJ
7
Med Carita Jonsson, Stenkaksklubben, S/S Marieholm 19.00
13
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Mora 18.00
14
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Söderhamn 18.00
15
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Sundsvall 18.00
16
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Sollefteå 18.00
20
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Kiruna 18.00
21
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Haparanda 18.00
22
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Kalix 18.00
23
Sagolik rytmik med Maria Rossövik Boden 18.00
JUNI
3-28
Skrivande i Lasse O'Månssons drängstuga, Sala
29
Berättarnas torg Svartmang. 6 Gamla stan Stockholm 19.30
30
Berättarnas torg Svartmang. 6 Gamla stan Stockholm 19.30
JULI
14
Berättelser vid Elden, eldplatsen vid Björngårdsvillan Slottsskogen 19.00
20
Loses visfestival
24
Stand up Grinden, Trädgårdsföreningen 19.00
26
Sommarunderhållningen, Välenkolonin, Askims Camping 19.00
31
Solokonsert Glöstorpskyrkan Tuve
AUGUSTI
1
Allsång Ellös Folkets park 19.00
2
Stadsfesten, Sundstorget, Helsingborg 12-17
10
Kortedala visfestival 18.00
19
Fars Hatt Kungälv 12.00
22
Allsång Ellös Folkets park 19.00
31
Eklången, Koppartorps skola 15.00
SEPTEMBER
6
Stand up Kungsbacka 20.00
10
Gamlestadspojkarna, 19.00
24
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Askersund 18.00
25
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Flen 18.00
26
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Trosa 18.00
OKTOBER
1
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Värnamo 18.00
2
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Vetlanda 18.00
3
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Västervik 18.00
15
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Älmhult 18.00
16
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Sölvesborg 18.00
17
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Ronneby 18.00
28
Seniorturné Malung
29
Seniorturné Malung
30
Seniorturné Malung
NOVEMBER
5
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Åstorp 18.00
6
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Eslöv 18.00
7
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Östra Göinge 18.00
19
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Arlöv 18.00
20
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Tommelilla 18.00
21
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Kalmar 18.00
27
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Kristianstad 09.00
DECEMBER
4
SKF PRO 11.00
10
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Kungälv 18.00
11
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Kungsbacka 18.00
12
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Lerum 18.00
 
Spelningar från 2018 >>>
Spelningar från 2017 >>>
Spelningar från 2016 >>>
Spelningar från 2015 >>>
Spelningar från 2014 >>>
Spelningar från 2013 >>>
Spelningar från 2012 >>>
Spelningar från 2011 >>>