Framträdanden

2018

Januari | Februari | Mars | April | Maj | Juni | Juli | Augusti | September | Oktober | November | December

JANUARI
24
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Kulturhuset Grästorp 19.00
25
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Kulturhuset Broby 18.30
26
Stand up, The Square kungsbacka 20.00
31
”Nu går vi till fabriken” med Maria Pihl, Lerums bibliotek 19.00
FEBRUARI
1
Rödhakens visvänner, Stureplans café Skara 18.00
15
Solokonsert PRO Krönet 11.00
19
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Umeå Arena 12.00 och 18.00
20
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Umeå Arena 12.00
20
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Nordmaling 19.00
22
Med Maria Lindström, Dalheimers Hus 18.30
MARS
2
Standup Skrattbubblan Falkenberg 20.00
5
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Nyköping 18.00
6
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Örgryte 18.00
7
Solokonsert Stensjökyrkan 12.00
10
Lunchmusik Rådhuscaféet Skövde 12.00
13
Taubekonsert med Christer Ågren, Dalheimers Hus 12.00
16
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Trelleborg 09.00
19
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Hässleholm 18.00
20
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Landskrona 18.00
21
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Kristianstad 18.00
26
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Norrköping 18.00
28
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Majorna 18.00
APRIL
3
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Skara 18.00
5
Visions seniorer, Chapmans torg 11.00
9
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Strömstad 18.00
10
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Halmstad 18.00
12
PRO Lergöken 11.00
19
PRO Opalen 11.00
22
Stensjöns kyrka med Marianne Mörk och Carita Jonsson 18.00
23
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Sollentuna 18.00
24
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Solna 18.00
25
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Bromma 18.00
26
Sagolik rytmik med Maria Rossövik, Skärholmen 18.00
MAJ
9
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Josefine Oslo
12
Sologig Musik och berättarfestival, Gröna Lund, Lerdala 15.00
12
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Nösund (inte offentligt)
21
Sagolik rytmik med Maria Rossövik,  Umeå 18.00
22
Sagolik rytmik med Maria Rossövik,  Skellefteå 18.00
23
Sagolik rytmik med Maria Rossövik,  Lycksele 18.00
24
Sagolik rytmik med Maria Rossövik,  Örnsköldsvik 18.00
28
Sagolik rytmik med Maria Rossövik,  Värnamo 18.00
JUNI
4
Sagolik rytmik med Maria Rossövik,  Västerås 18.00
7
Stand up Uddevalla
16
Hangö Visfestival, Finland
30
Solokonsert, Vigrums visfestival
JULI
8
Berättelser vid elden med Ulf Ärnström, Slottsskogen Göteborg 19.00
9
Hälsa dem därhemma, Maria Pihl m.fl. Forsviks bruk 19.00
15
Slottsskogsteatern Göteborg 14.00
AUGUSTI
11
Björndammen Dunker, med Lucas Stark och Ewert Ljusberg
SEPTEMBER
7
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Folkets Hus Hälleforsnäs 19.00
8
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Berggården, Fagerviken,19.00
10
Solokonsert Handels pensionärer, Folkets hus Göteborg 11.00
14
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Hörvik-Krokås, Sölvesborg
15
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Ekeskog, Moholm, 19.00
16
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Förslövs bygdegårdsförening
26
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Ellösparken
27
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Östavalls Folkets hus, 19.00
28
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Västgården, Judeby, Ramvik, 19.00
29
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Kung Karls bygdegård, Kungsör
30
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Hedenborg, Svärdsjö, 16.00
OKTOBER
11
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Frölunda Kulturhus
12
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Mjöbäcksgården, 18.30
13
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Kulturhuset KilArena, 18.00
14
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Hindås Station
16
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Sundsvall
17
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Härnösand
22
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Solna Folkets hus, 19.00
23
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Ljustorps Bygdegård, 19.00
24
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Storsjöanläggningen/Q-Ben Holmsund, 19.00
25
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Skellefteå
26
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Svartbygården Överkalix, 19.00
27
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Kalix Folkets hus, 19.00
28
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Folkets hus Bjurholm
29
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Funäsdalen, 19.00
NOVEMBER
7
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Korsberga bygdegård
8
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Palladium Alingsås
14
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Holken Yxnanäs, 19.00
15
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Ågården Skivarp, 19.00
16
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Karlskrona
17
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Medborgarhuset Borgen Osby, 17.00
18
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Folkets hus Bromölla, 16.00
28
Världens bästa Allan med Lucas Stark, Folkets park Örebro
DECEMBER
5
Solokonsert SKF PRO, Gamlestaden 11.00
 
Spelningar från 2017 >>>
Spelningar från 2016 >>>
Spelningar från 2015 >>>
Spelningar från 2014 >>>
Spelningar från 2013 >>>
Spelningar från 2012 >>>
Spelningar från 2011 >>>